Caritas: Bal Wolontariusza

Data dodania: 2022.11.28

Za nami VI Bal Wolontariusza Caritas Diecezji Sosnowieckiej w którym udział wzięło 150 młodych wolontariuszy wraz z opiekunami. Wolontariusze oraz zaproszeni goście zostali przywitani przez Sylwię Bogusz – koordynatora wolontariatu Caritas Diecezji Sosnowieckiej. W wydarzeniu wziął udział bp Grzegorz Kaszak.

Cieszymy się, że wśród nas jest tak wielu ludzi, którzy chcą nieść pomoc innym. Wasza praca  i zaangażowanie są nieocenione, są przejawem szlachetnej wrażliwości, empatii i troski o dobro innych.

Wolontariat jest doskonałą szkołą charakteru. Wzbogaca obie strony – nie tylko tego, kto korzysta z pomocy, ale także tego kto udziela wsparcia. Uczy życia w zespole, wśród ludzi i dla ludzi.

Bp Grzegorz Kaszak podziękował wszystkim i podkreślił, jak ważna jest praca wolontariuszy wlewających nadzieję w serca potrzebujących.

Witając zgromadzonych uczniów i ich opiekunów ks. Przemysław Szot dyrektor sosnowieckiej Caritas, podziękował im za pracę, oddanie i poświęcenie wkładane w działalność na rzecz potrzebujących.

To dzięki Wam od lat tak prężnie działamy, to Wy jesteście z nami każdego dnia, na każdej akcji, w każdej chwili gotowi bezinteresownie nieść pomoc, poświęcając swój wolny czas.

Jak co roku wydarzenie otworzyli polonezem nasi znamienici goście, nauczyciele oraz wolontariusze.

W dalszej części uroczystości podniosłe nuty ustąpiły miejsca młodzieżowym rytmom, a parkiet od pierwszego tańca wypełnił się po brzegi. Zgodnie ze starym porzekadłem, iż muzyka łączy pokolenia, do wspólnej zabawy włączyli się także nauczyciele, opiekunowie Szkolnych Kół Caritas.

Serdeczne podziękowania dla Łukasza SamburskiegoWodzirej DJ Samba.

Bal formą nagrody i podziękowania za całoroczną sumienną pracę wolontariuszy na rzecz innych. Jest również przesłaniem dla młodych ludzi, że warto pomagać innym.

Caritas Diecezji Sosnowieckiej zrzesza ponad 1500 wolontariuszy działających w 85 Szkolnych Kołach Caritas na terenie Diecezji Sosnowieckiej.

Agnieszka Kamińska
Caritas Diecezji Sosnowieckiej

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.