Zapraszamy na Studium Instytutu Akcji Katolickiej

Data dodania: 2022.12.03

Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Sosnowieckiej zaprasza do udziału w wykładach organizowanych w ramach Studium Społeczno-Pastoralnego. Zajęcia odbywają się w siedzibie Instytutu Akcji Katolickiej przy ul. Jagiellońskiej 2A w Sosnowcu (obok kościoła pw. Miłosierdzia Bożego) w godz.: 10.00 - 13.00 w trzecią sobotę każdego miesiąca.

Plan spotkań i realizowanych zagadnień:

1) październik - Ks. dr Stanisław Kołakowski (Prorocy Starego Testamentu)

2) listopad - Ks. dr Marcin Lech (Mariologia biblijna Starego i Nowego Testamentu)

3) grudzień - Ks. dr Marcin Lech (Boże Macierzyństwo Maryi; Dziewictwo Maryi)

4) styczeń - Ks. dr Stanisław Kołakowski (Wprowadzenie do Ksiąg Nowego Testamentu)

5) luty - Ks. dr Marcin Lech (Niepokalane Poczęcie NMP; Wniebowzięcie Maryi)

6) marzec - Ks. dr Stanisław Kołakowski (Ewangelie Synoptyczne)

7) kwiecień - Ks. dr Marcin Lech (Misja macierzyńska Maryi: Macierzyństwo Maryi; Misja macierzyńska Maryi: Pośrednictwo Maryi)

8) maj - Ks. dr Stanisław Kołakowski (Ewangelia wg Św. Jana)

9) czerwiec - Ks. dr Marcin Lech (Kult maryjny w Kościele; Zarys mariologii)

Wykłady w ramach Studium prowadzą:

- ks. dr Stanisław Kołakowski, doktor nauk biblijnych, ojciec duchowny kleryków Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie