Katedra: koncert "Wielkopostna zaduma"

Data dodania: 2023.03.18

17 marca w Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu odbył się koncert zatytułowany „Wielkopostna zaduma”. To wspólna inicjatywa parafii katedralnej oraz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siewierzu.

W wydarzeniu wziął udział m.in. bp Grzegorz Kaszak, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu – ks. Mariusz Karaś oraz proboszczowie wspomnianych parafii: ks. Jan Gaik oraz ks. Jacek Michalak.

Wieczór wielkopostnej zadumy został oparty o rekolekcyjne rozważania przybliżające ostatnie tygodnie ziemskiego życia Jezusa w powiązaniu z tematami: Chrystus – wiara, Dekalog – życie, Krzyż – Zmartwychwstanie.

Teksty przeplatane były 13 utworami muzycznymi repertuaru współczesnych artystów. Wykonali je soliści: Aneta Machura, Karina Sornik, Andrzej Kaim, Mariusz Torbus i Grzegorz Węglarz.

Autorem scenariusza całości wydarzenia była Irena Kmiecik z Siewierza.

ks. Przemysław Lech