Sosnowiec: wielkopostny dzień skupienia katechetów

Data dodania: 2023.03.26

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego odbył się wielkopostny dzień skupienia dla katechetów diecezji sosnowieckiej, zorganizowany przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu.

Wydarzenie rozpoczęła wspólna Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem ks. dr. hab. Pawła Pielki (UPJPII) w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Sosnowcu. Eucharystię konclebrowali m.in. ks. Marek Bigaj oraz ks. Andrzej Mróz - diecezjalni wizytatorzy katechizacji, a także ks. Michał Borda - dyrektor Wydziału Katechetycznego w Sosnowcu.

Przed Mszą Świętą katecheci mieli możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Katecheci następnie wysłuchali wykładu ks. Pawła Pielki pt. Czyżby nie było autorytetów? Refleksje w oparciu o myśl Hansa Ursa von Balthasara.

Spotkanie zakończyło się ogłoszeniami dla katechetów, które przedstawił ks. Michał Borda.

/bpds