Szreniawa: Droga Krzyżowa ulicami parafii

Data dodania: 2023.03.27

24 marca 2023 r. w parafii pw. Narodzenia NMP w Szreniawie odbyła się Parafialna Droga Krzyżowa pod hasłem ''Krzyż drogą do zbawienia i otwarcia się na drugiego człowieka''.

Licznie zgromadzeni wierni, biorąc krzyż na swoje ramiona, przy blasku pochodni wyruszyli na ulice parafii, by rozważać Mękę i Śmierć Chrystusa.

Uczestnicząc w Drodze Krzyżowej zgromadzeni parafianie przedstawili swoje świadectwo wiary. Głębokie rozważania stacji zostały przygotowane przez jedną z miejscowych parafianek. W czytanie rozważań zaangażowali się osoby uczestniczące w nabożeństwie.

Ciężki, ogromny krzyż na swoje ramiona brali przedstawiciele poszczególnych stanów: kapłani, ministranci, matki, ojcowie, dzieci, członkowie Wspólnot Żywego Różańca, Koło Gospodyń Wiejskich oraz strażacy, którzy również czuwali nad bezpieczeństwem całego wydarzenia.

Czas przejścia między stacjami wypełniały wielkopostne pieśni śpiewane przez Parafialny Zespół - Actum Fidei, chwile ciszy, milczenia i osobistej modlitwy.

Atmosfera zadumy jaka towarzyszyła wiernym pomogła w duchowym przeżyciu tego pasyjnego nabożeństwa. Po dwugodzinnej wędrówce ulicami parafii, Parafialna Droga Krzyżowa zakończyła się w kościele, gdzie wierni odśpiewali Apel Jasnogórski i przyjęli błogosławieństwo.

Serdeczne podziękowania składamy  wszystkim obecnym za wspólną modlitwę.

Natalia Dziubdziela