Caritas: Seniorzy spotykają się z psychologiem

Data dodania: 2023.05.25

Od kwietnia 2023 rozpoczęły się spotkania Seniorów z panią psycholog. Zajęcia są dofinansowane przez Wojewodę Małopolskiego w ramach projektu „Wspieramy bo warto”.

Seniorzy biorą udział w zajęciach dotyczących emocji, pamięci, relaksacji, komunikacji interpersonalnej, zdrowia psychicznego, a także w zajęciach związanych z ogrodnictwem, czyli hortiterapii.

Dzienny Dom Senior Caritas Diecezji Sosnowieckiej w Olkuszu przy ul. Żuradzkiej 16 jest pierwszą tego typu placówką powstałą w gminie Olkusz.

Dom oferuje wsparcie dla 30 seniorów od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00-16.00. Dzienny Dom Senior rozpoczął swoją działalność 05.11.2018 r. Pod koniec listopada pojawili się pierwsi Uczestnicy, którzy podczas różnorakich zajęć mogą rozwijać swoje zdolności i zainteresowania, uczyć się obsługi komputera, internetu, języka obcego, tworzyć prace plastyczne, rękodzielnicze, spędzać wspólnie czas przy posiłkach i rozmowach, korzystać z zajęć ruchowych z rehabilitantką, zarówno grupowych jak i indywidualnych.

Agnieszka Kamińska
Caritas Diecezji Sosnowieckiej

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.