Olkusz: czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego

Data dodania: 2023.05.29

W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego odbyło się w Bazylice pw. św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu Czuwanie, połączone z uwielbieniem i adoracją wystawionego Najświętszego Sakramentu, będące modlitewnym przygotowaniem do pełnego przeżywania tego Święta.

Wigilijne Czuwanie rozpoczęło się Eucharystią o godz. 18.00. Później śpiewano pieśni, wielbiono Pana Boga słowem, także chwilą adoracji w ciszy. Ks. Grzegorz Woszczek przeczytał fragment Pisma Świętego i wygłosił konferencję. Spotkanie modlitewne zakończyło się ok. godz. 20.45.

Pod koniec odśpiewano Apel Jasnogórski. Dwie przedstawicielki wspólnot parafialnych podziękowały za czas tego Czuwania. Zaprosiły też do wspólnot: Kol 3, 2-3, do Wojowników Maryi, do wspólnoty Maranatha i Domowego Kościoła, a także na pierwszoczwartkowe Czuwania w Kaplicy Adoracji  przy olkuskiej świątyni, o godz. 15.00.

oprac. tekstu i zdj. Tomasz Wilczyński