Olkusz: występ Chóru Dziecięcego Filharmonii Krakowskiej

Data dodania: 2023.06.02

31 maja, w święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, na Mszy św. wieczornej w Bazylice pw. św. Andrzeja Ap. w Olkuszu zaśpiewał Chór Chłopięcy i Dziewczęcy Filharmonii Krakowskiej, a po Eucharystii dał krótki koncert – podczas którego naprzemiennie z Chórem grał utwory na organach Hansa Hummla - Michał Białko.

Chórem dyrygowała Maria Dziedzic-Król. Na fortepianie (elektronicznym) towarzyszyła Magdalena Żak De Carvalho. Występ zapowiedział przedstawiciel Chóru, dodając, iż odbywał się on w ramach 3-go Festiwalu Chórów Chłopięcych w Krakowie.

Wraz z zebranymi wiernymi koncertu wysłuchał proboszcz parafii ks. Mieczysław Miarka, a także ks. Stefan Rogula i pracująca w tej olkuskiej parafii siostra Katarzyna Kula ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej.

Obecny był też organista olkuskiej Bazyliki Maciej Semla, udostępniający wykonawcy organy H. Hummla. Pięknych utworów wykonywanych w czasie Przenajświętszej Ofiary i po niej słuchały też dzieci Pierwszokomunijne, przeżywające w tym czasie swój „Biały Tydzień”.

oprac. tekstu i zdj. Tomasz Wilczyński