Studium Akcji Katolickiej - harmonogram spotkań

Data dodania: 2023.09.15

Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Sosnowieckiej zaprasza do udziału w wykładach organizowanych w ramach Studium Społeczno-Pastoralnego. Zajęcia odbywają się w siedzibie Instytutu Akcji Katolickiej przy ul. Jagiellońskiej 2A w Sosnowcu (obok kościoła pw. Miłosierdzia Bożego) w godz.: 10.00 - 13.00 w trzecią sobotę każdego miesiąca.

1. 21 października – ks. dr Marcin Lech: Wstęp do sakramentologii. Sakrament chrztu.

2. 18 listopada – ks. dr Stanisław Kołakowski: Apokalipsa św. Jana.

3. 16 grudnia – ks. dr Marcin Lech: Sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego: sakrament eucharystii oraz sakrament bierzmowania.

4. 20 stycznia – ks. dr Stanisław Kołakowski: Ewangelia i Pisma Janowe.

5. 17 lutego – ks. dr Marcin Lech: Sakramenty uświęcenia: sakrament małżeństwa oraz sakrament kapłaństwa.

6. 16 marca – ks. dr Stanisław Kołakowski: Zagadnienia hermeneutyki biblijnej.

7. 20 kwietnia – ks. dr Marcin Lech: Sakramenty uzdrowienia: sakrament pokuty i pojednania oraz sakrament namaszczenia chorych.

8. 18 maja – ks. dr Stanisław Kołakowski: Zagadnienia teologii biblijnej.

9. 15 czerwca – ks. dr Marcin Lech: Sakramentalia.

Wykłady w ramach Studium prowadzą:

- ks. dr Stanisław Kołakowski, doktor nauk biblijnych, ojciec duchowny kleryków Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie

- ks. dr Marcin Lech, doktor teologii dogmatycznej, moderator diecezjalny ruchów i stowarzyszeń, duszpasterz szafarzy nadzwyczajnych Komunii Świętej w diecezji sosnowieckiej