Czeladź: wprowadzenie figury św. Michała Archanioła

Data dodania: 2023.09.30

W Dzień Świętych Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała - obchodzonym 29 września liturgia rozpoczęła się inwokacją do świętego Michała Archanioła. Archaniołowie zostali posłani do usług i pomocy tym, którzy pragną dostąpić zbawienia. Mszy Świętej odprawianej w intencji zbiorowej za zmarłych przewodniczył ksiądz proboszcz Jarosław Wolski.

Dla tych, którzy zakończyli wędrówkę życia, czas zabiegania o zbawienie już się zakończył. Dlatego w Dniu Świętych Archaniołów modlimy się za wszystkich zmarłych, by  w ten sposób pomóc im w osiągnięciu życia wiecznego. Nie chcemy bowiem widzieć nikogo cierpiącego męki piekielne, które według relacji świętej Faustyny, są niewyobrażalne. Modlitwa za zmarłych jest jedną z misji, jakie ma spełnić na ziemi człowiek żyjący.

Na zakończenie uroczystości została poświęcona piękna figura Michała Archanioła, który ma nas chronić od wszelkiego zła i prowadzić do zbawienia. Po poświęceniu nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu. W czasie modlitwy ksiądz proboszcz odczytał Akt Zawierzenia Świętemu Michałowi Archaniołowi. Następnie figura została przeniesiona przed ołtarz Matki Bożej Częstochowskiej.

relacja: Agnieszka Babio & ks. Andrzej