Caritas: podopieczni na wyjeździe w Wadowicach

Data dodania: 2023.10.19

Wadowice to miejsce wyjątkowe dla każdego pielgrzyma. To przecież tutaj na świat przyszedł i dorastał Karol Wojtyła przyszły papież, który swoją postawą i przesłaniem wzbudził szacunek i podziw u milionów ludzi. Wadowice to jednak nie tylko jego miasto, to również wspaniałe zabytki, malownicza architektura i niezwykły klimat, którym można oddychać na każdym kroku.

Caritas Diecezji Sosnowieckiej zorganizowała wyjazd swoich podopiecznych do tego wyjątkowego miejsca.

Po przybyciu, wszyscy udali się do Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, gdzie została odprawiona msza święta. Wszyscy modlili się, czując niesamowitą siłę płynącą z duchowej obecności św. Jana Pawła II.

W trakcie zwiedzania miasta, grupę pielgrzymów oprowadzał przewodnik, który oprowadził po miejscach związanych ze świętym papieżem. Pokazał dom, w którym papież Polak spędził swoje dzieciństwo oraz kościół, w którym Karol Wojtyła przyjął sakramenty święte.

Następnie, pielgrzymi udali się do Muzeum św. Jana Pawła II, gdzie mogli zobaczyć przedmioty związane z papieżem i poznać jego historię. Zobaczyli w nim między innymi papieskie stroje, zdjęcia oraz dokumenty, które z pewnością utkwiły w pamięci każdego.

Po trudach  związanych z zwiedzaniem, każdy mógł skosztować słynnych wadowickich kremówek. To była doskonała okazja, aby zrelaksować się po całym dniu spacerowania  i podzielić się wrażeniami.

Projekt dofinasowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych "Aktywni+" na lata 2021-2025.

tekst i zdjęcia: ks. Łukasz Gładki