Schola "wNiebogłosy" na wyjeździe w Warszawie

Data dodania: 2023.10.24

Schola wNiebogłosy działająca przy Parafii św. Jana Chrzciciela w Sosnowcu–Niwce przygotowuje się do nagrania swojej drugiej płyty – krążka z kolędami.

W miniony weekend opiekunowi postanowili oderwać od pracy małych artystów. Podczas Dnia Papieskiego przybliżyli swoim podopiecznym postać św. Jana Pawła II i przypomnieli jak bardzo papież-Polak kochał swoją Ojczyznę. Te nauki odbywały się przy smacznych kremówkach. Tydzień później, aby w najmłodszym pokoleniu pielęgnować wartości patriotyczne, dzieci ze scholi, ministranci zostali zaproszeni do Warszawy. Rozpoznając najbardziej charakterystyczne budynki miasta, najmłodsi parafianie mieli okazję poznać wielkomiejski krajobraz stolicy Polski.

Wizyta w Centrum Nauki Kopernik była czasem rozbudzania zainteresowań zjawiskami zachodzącymi w otaczającym świecie oraz wspaniałą lekcją współpracy. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem eksperymentowały z eksponatami. Przeprowadzając doświadczenia na interaktywnych wystawach odkrywały jak funkcjonuje ludzki organizm oraz jakie zjawiska zachodzą w świecie przyrody.

Uczestnicząc w seansie w warszawskim planetarium, dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o układzie słonecznym, wybranych gwiazdozbiorach oraz zjawiskach, które aktualnie można obserwować na niebie. Pełen przygód film animowany przypomniał im, czym jest odwaga i mądrość. Ukazał także, jak ważne jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.

Niewątpliwą atrakcją było również zwiedzanie Stadionu Narodowego – miejsca sportowych i rozrywkowych wydarzeń. Uczestnicy wycieczki z bliska obejrzeli zarówno trybuny, jak i pozostałe przestrzenie areny przeznaczone dla komentatorów, kibiców, a także wyjątkowych gości.

Październikowy weekend spędzony w Warszawie pozwolił dzieciom i młodzieży poznać piękno stolicy Polski, zainteresować się jej historią i kulturą oraz wzbudzić w sobie postawę patriotyczną.

Ks. Konrad Mruk