Sosnowiec: Marsz Wszystkich Świętych na Niwce

Data dodania: 2023.10.27

W piątek 27 października z racji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych na Sosnowieckiej Niwce święci zeszli z nieba na ziemię. Uczniowie z trzech niweckich szkół podstawowych nr 11, 15, 21 punktualnie o godz. 10.00 ruszyli w radosnych, rozśpiewanych korowodach by wspólnie spotkać się w kościele i radować się z ich wstawiennictwa.

W świątyni świętych powitał proboszcz - ks. Tomasz Folga, który przedstawił dzieciom prawdę o zbliżającej się uroczystości i poprowadził modlitwę.

Po spotkaniu w kościele korowody wróciły do szkół by ogrzać się gorącą herbatą i posilić słodkościami.

Niech wstawiennictwo świętych wyprasza potrzebne łaski dla dzieci i ich rodzin, nauczycieli i dyrekcji szkół.

Ks. Konrad Mruk