Przed nami VII Światowy Dzień Ubogich

Data dodania: 2023.11.09

W niedzielę, 19 listopada 2023 r. będziemy obchodzić VII Światowy Dzień Ubogich.

Wspólnota "Betlejem" w Jaworznie organizuje z tej okazji wydarzenia o charakterze diecezjalnym, które będą się odbywały w dniach 17-19.11.2023.

Dziękujmy Panu, że jest tak wielu mężczyzn i kobiet żyjących poświęceniem dla ubogich i wykluczonych, dzieląc się z nimi; osób w każdym wieku i różnego statusu społecznego, którzy oddają się gościnności i angażują u boku tych, którzy są w sytuacjach marginalizacji i cierpienia.

Nie są to nadludzie, ale „sąsiedzi”, których spotykamy każdego dnia i którzy w milczeniu stają się ubogimi wraz z ubogimi. Nie tylko coś dają: słuchają, prowadzą dialog, starają się zrozumieć sytuację i jej przyczyny, aby udzielić odpowiednich rad i właściwych odniesień. Zwracają uwagę na potrzeby materialne, ale także duchowe, na integralną promocję osoby.

Królestwo Boże staje się obecne i widoczne w tej wielkodusznej i bezinteresownej służbie. Jest naprawdę jak ziarno, które pada na dobrą glebę życia tych ludzi i przynosi owoce (por. Łk 8, 4-15). Wdzięczność dla jakże wielu wolontariuszy winna stać się modlitwą, aby ich świadectwo mogło być owocne. - napisał Papież Franciszek w Orędziu na VII Światowy Dzień Ubogich.

Pełny tekst orędzia Papieża Franciszka na VII Światowy Dzień Ubogich znajdziesz TUTAJ.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.