Katedra: Spotkanie modlitewno-formacyjne dla księży

Data dodania: 2023.11.24

Wieczorem 24 listopada w Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu miało miejsce spotkanie kapłańskie w ramach formacji stałej prezbiterów. Księża diecezji sosnowieckiej mieli okazję m.in. do wspólnej modlitwy, adoracji Najświętszego Sakramentu czy skorzystania z sakramentu pokuty.

Inicjatorem spotkania był administrator apostolski diecezji sosnowieckiej abp Adrian Galbas SAC. Na jego zaproszenie podczas tego wieczoru kapłańskiego wygłosił konferencję ks. Grzegorz Strzelczyk, doktor teologii domatycznej, odpowiedzialny za formację stałą prezbiterium archidiecezji katowickiej.

Tematyka konferencji ogniskowała się wokół zagadnienia nadziei i nawrócenia, w kontekście Ewangelii kolejnych niedziel zbliżającego się Adwentu.

Po części modlitewno-formacyjnej księża przeszli do pobliskiego Domu Katolickiego, gdzie każdy miał możliwość przywitać się i zamienić kilka słów z abp. Adrianem Galbasem.

W spotkaniu wzięli udział księża pracujący w ramach dekanatów w Sosnowcu, Czeladzi, Będzinie, Sączowie i Siewierzu. Przed nami jeszcze dwa spotkania, które odbędą się dla rejonów: jaworznickiego i olkuskiego.

/bpds

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.