Caritas: VII Bal Wolontariusza

Data dodania: 2023.11.28

W sobotę, 25 listopada o godzinie 17:00 w Restauracji Szafranowy Dwór w Czeladzi odbył się VII Bal Wolontariusza Caritas Diecezji Sosnowieckiej. W wydarzeniu wzięło udział 150 wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas wraz z opiekunami i dyrektorami szkół.

Bal był okazją do podziękowania za prężne działania wolontariackie oraz bezinteresowne niesienie pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Nasi wolontariusze to nie tylko ludzie o wielkim sercu, ale nieocenieni bohaterowie, którzy są w stanie poświęcić swój czas dla innych.

Swoją obecnością na Balu zaszczycili nas ks. dr Karol Nędza – Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej, ks. Przemysław Szot  - Dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej  oraz ks. Łukasz Gładki - Zastępca Dyrektora Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Księża skierowali podziękowania za współpracę naszym wolontariuszom oraz zachęcili do współpracy w kolejnych miesiącach.

Tegoroczny Bal wzbogacił Turniej Tańca Sportowego, który przełamał tradycyjne ramy wydarzenia i był nie lada niespodzianką dla naszych gości.  Turniej Tańca Sportowego miał na celu nie tylko dostarczyć niezapomnianych wrażeń, ale także podkreślić dynamikę i energię, jakie niesie ze sobą wolontariat. Instruktorki Urszula Śliwka oraz Weronika Janowicz pokazały uczestnikom, w jaki sposób najlepiej ruszać się na parkiecie, następnie sędziowie wybrali laureatów w kategoriach – solo, w parach oraz wytrwały tancerz.  Medale i puchary odebrali laureaci miejsc od III do I. Wspaniała zabawa trwała do godz. 22:00.

Projekt dofinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Projekt dofinansowany przez Powiat Będziński ze środków na realizację zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Projekt jest finansowany w ramach Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030 – „Korpus Solidarności”. „Wsparcie organizacji wolontariatu w NGO – WOW W NGO!”. Projekt sfinansowany w ramach projektu „Wsparcie Caritas w Polsce dla osób dotkniętych konfliktem w Ukrainie”.

Tekst: Klaudia Krzykawska
Zdjęcia: Sylwia Bogusz

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.