Św. Mikołaj odwiedził Caritas

Data dodania: 2023.12.08

Św. Mikołaj odwiedził Diecezjalny Dom Matki i Dziecka w Sosnowcu, przynosząc przebywającym w ośrodku zdrowe, owocowe upominki. Święty przybył do siedziby Caritas Diecezji Sosnowieckiej, do Stacji Opieki - Rehabilitacji oraz do Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom.

Mikołaj rozmawiał z dziećmi, słuchał ich marzeń i rozdawał prezenty. Te chwile pełne uśmiechów, radości i opowieści z podróży Mikołaja na pewno na długo pozostaną w pamięci dzieci. Na zakończenie spotkania Mikołaj obiecał wrócić za rok!

Miejski Szpital w Sosnowcu 6 grudnia włączył się w radość przeżywania wspomnienia św. Mikołaja. Temu wyjątkowemu czasowi towarzyszyło pojawienie się pomocnika św. Mikołaja w osobie wicedyrektora Caritas Diecezji Sosnowieckiej - ks. Łukasza Gładkiego.

Caritas przekazał na oddział noworodkowy upominki dla najmłodszych obywateli i ich mam. To kolejna inicjatywa, którą realizuje Caritas sosnowiecka we współpracy ze szpitalnym kapelanem.

Święty Mikołaj nie zapomniał o noclegowni Caritas Diecezji Sosnowieckiej w Dąbrowie Górniczej. Zgodnie z deklaracją kierownika placówki wszystkie osoby były bardzo grzeczne i zostały obdarowane słodkim poczęstunkiem.

Agnieszka Kamińska
Caritas Diecezji Sosnowieckiej


 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.