Spotkanie liderów Parafialnych Zespołów Caritas

Data dodania: 2023.12.12

12 grudnia odbyło się spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas, podczas którego omówiono m.in. funkcjonowanie programu Spiżarnia Caritas oraz programu Karty na Codzienne Zakupy. Inicjatywy te stanowią konkretne narzędzia pomocy, przyczyniając się do poprawy sytuacji osób potrzebujących.

Na spotkanie zaprosiliśmy koordynatora Zagłębiowskiego Centrum Wolontariatu - Klaudię Krzykawską, która szczegółowo omówiła z wolontariuszami zakres działań oraz cele, jakie nowo powstałe centrum sobie stawia.

W trakcie spotkania wolontariusze dzielili się swoimi doświadczeniami, pomysłami, a także osiągnięciami. Taka wymiana informacji umożliwia skuteczne podejmowanie kroków w kierunku lepszego wypełniania misji, jaką jest niesienie pomocy.

Integracja Parafialnych Zespołów Caritas poprzez omawianie działań i wspólne cele jest kluczowym elementem budowania skutecznej współpracy. Dzięki dzieleniu się osiągnięciami można czerpać inspirację do dalszych działań na rzecz wspólnoty lokalnej.

Dziękujemy wolontariuszom za zaangażowanie i trud włożony w pomoc potrzebującym. Wspólnymi siłami można osiągnąć jeszcze więcej dla dobra społeczności.

Agnieszka Kamińska
Caritas Diecezji Sosnowieckiej