II miejsce naszego Seminarium w mistrzostwach "halówki"

Data dodania: 2024.01.16

Wspólnota Wyższego Międzydziecejalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie była gospodarzem XV Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Halowej. Uczestniczyło w nich 19 seminariów z całej Polski. Całe wydarzenie zgromadziło w seminarium prawie 200 kleryków z seminariów diecezjalnych jak i zakonnych.

Mistrzostwa rozpoczęła uroczysta gala losowania grup do sobotnich rozgrywek. Podczas gali był obecny były selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej trener Jerzy Brzęczek. Wraz z księdzem rektorem Ryszardem Selejdakiem rozlosował ustawienie grup do rozgrywek, które rozpoczynały się następnego dnia. Pod koniec uroczystej gali była możliwość spotkania się z Jerzym Brzęczkiem. Po zakończeniu gali wszyscy uczestnicy udali się na wspólną adorację w kościele seminaryjnym.

Na zakończenie pierwszego dnia wszyscy udali się na Apel Jasnogórski.

Rozgrywki rozpoczęły się w sobotni poranek i były prowadzone na dwóch halach sportowych znajdujących się w Częstochowie. Po zaciętych meczach w fazie grupowej rozpoczął się turniej finałowy o tytuł mistrza Polski.

W tym roku tytuł mistrzowski zdobyła drużyna Salezjanów z Krakowa, drugie miejsce zajęła drużyna WMSD Częstochowa, w której znajdowało się trzech przedstawicieli naszej diecezji: kl. Damian Bartosz, kl. Łukasz Muzyk oraz kl. Jacek Sroka. Najniższe miejsce na podium zajęło seminarium z Pelplina.

Weekend przyniósł nam wiele emocji i radości ze wspólnej rywalizacji o tytuł mistrza Polski, ale był także czasem tworzenia wspólnoty z innymi klerykami.

tekst i zdjęcia: kl. Jacek Sroka

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.