Katedra: Liturgia „Ciemnych Jutrzni”

Data dodania: 2024.03.30

W Wielki Piątek i Wielką Sobotę w Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu celebrowano liturgię „Ciemnych Jutrzni”. We wspólnej modlitwie uczestniczyła wspólnota seminaryjna oraz wierni z diecezji sosnowieckiej.

W Wielki Piątek i Wielką Sobotę wspólnota Kościoła nie sprawuje Eucharystii. Dlatego w tym szczególnym czasie Kościół łączy się by wspólnie celebrować Liturgię Godzin.

W tym roku modlitwie brewiarzowej przewodniczyli przełożeni Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie, ks. Andrzej Nackowski - wicerektor oraz ks. Arkadiusz Kajdas – ojciec duchowny.

Podczas Wielkopiątkowej modlitwy był także obecny abp Adrian Galbas SAC, administrator apostolski diecezji sosnowieckiej.

Celebrując liturgie „Ciemnych Jutrzni” cała wspólnota Kościoła łączy się, by razem czuwać i przeżywać z Chrystusem Jego Mękę
i Zmartwychwstanie.

Teksty Liturgii Godzin podczas Triduum Paschalnego są bardzo bogate w treść, która ukazuje mękę Chrystusa oraz nadzieję na Jego zmartwychwstanie.

tekst: kl. Jacek Sroka
zdjęcia: Magdalena Sierka