Sosnowiec: Acies Legionu Maryi

Data dodania: 2024.04.09

W Niedzielę Bożego Miłosierdzia w przededniu uroczystości przeniesionej z 25.03.2024r. -  Zwiastowania Pańskiego w parafii  Św. Barbary w Sosnowcu odbyła się uroczystość Acies poświęcona Matce Bożej. „Aby innych uświęcać, trzeba się samemu uświęcić”, dlatego Legion Maryi to nie tylko przynależność do organizacji kościelnej, ale  także styl życia, który pieczętują legioniści  ponawiając swoje oddanie  Matce Maryi, zawierzając Jej całkowicie siebie i wszystko co posiadają.

Uroczystej Mszy Świętej w intencji dziękczynnej za coroczną  pracę  apostolską  i o rychłą beatyfikację założyciela Legionu Maryi w Polsce Anatola Kaszczuka przewodniczył ks. bp Grzegorz Kaszak. W gronie zebranych wzięli udział kapłani – kierownicy Duchowi  Legionu Maryi z Diecezji Sosnowieckiej ks. Mariusz Pasternak, ks. Ryszard Pietrzak i pracujący księża w parafii św. Barbary. Na uroczystość zaproszono ks. Teofila Górnego z Międzybrodzia Żywieckiego z 50-cio letnim stażem kapłańskim i założycielem 15 – stu prezydiów Legionu Maryi. Nie zabrakło również przedstawicieli zarządu z Komicjum Katowice.

Skarbem dla Legionu Maryi są osoby przychylne pracy legionowej, które również wzięły udział w tej uroczystości. Ks. bo Grzegorz w homilii skupił się na dzienniczku s. Faustyny, która  była posłuszna regule zakonnej, rozważała, co Bóg uczynił dla człowieka przy jego stworzeniu, ile Syn Boży wycierpiał dla jego odkupienia, co dla niego zostawił w Kościele świętym i co mu przygotował w chwale nieba. Ta fascynacja miłosierna miłość Boga: Ojca, Syna i Ducha Świętego, jest największym przymiotem Stwórcy i Odkupiciela, oraz pragnienie, by ją nieść światu. Matka Boża te przymioty wskazała Legionowi Maryi, by rozszerzał je wśród swoich podopiecznych.

Po uroczystościach w kościele wszyscy członkowie Legionu Maryi spotkali się na wspólnej agape.

s. Stanisława Dramińska
Prezydent Komicjum Legionu Maryi w Katowicach