Koncert kameralny Pawła i Piotra Steczków

Data dodania: 2024.04.17

W ramach XXIII edycji Festiwalu Sosnowieckich Dni Muzyki Znanej i Nieznanej 03 kwietnia 2024r. w kościele św. Barbary w Sosnowcu odbył się koncert kameralny Pawła i Piotra Steczek. To uznani kompozytorzy, aranżerzy, producenci muzyczni, multiinstrumentaliści, którzy wypracowali swój artystyczny i oryginalny styl.

Tym razem podjęli plastyczną opowieść wokół wątków mitologii skandynawskiej. Utwory tych wirtuozów łączyły w sobie tradycję i nowoczesność, która wyrażona została mocą dźwięków wydobytych nie tylko z pomocą klasycznych instrumentów takich jak: skrzypce, czy fortepian. Można było posłuchać brzmienia mało znanych jak choćby duduki, zarny, fujary czy shakuhachi.

Piękne autorskie kompozycje, wirtuozeria i bogate instrumentarium oraz osobista pasja wykonawców pozwoliły słuchaczom zasmakować w przestrzeni muzyki, która nie ma granic dla tych, których wrażliwość została poddana improwizacjom tych dwóch charyzmatycznych braci.

ks. Piotr Kocot