Caritas buduje kuchnię i jadłodajnię w Będzinie

Data dodania: 2024.06.27

Caritas buduje kuchnię i jadłodajnię w Będzinie. Już 30 czerwca 2023 r. Caritas Diecezji Sosnowieckiej złożyła wniosek o objęcie wsparciem bezzwrotnym w ramach inwestycji koordynowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi finansowanych ze środków planu rozwojowego Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO) - na budowę kuchni Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Wniosek został pozytywnie rozpatrzony i już 13 października 2023 r. podpisaliśmy umowę z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z siedzibą w Warszawie na budowę budynku kuchni Caritas Diecezji Sosnowieckiej w Będzinie oraz niezwłocznie przystąpiliśmy do działania.

Pierwszy etap obejmował wyłonienie wykonawcy, przygotowanie projektu oraz wykonanie badań i pomiarów, zebranie pełnej dokumentacji, uzyskanie wszelkich niezbędnych pozwoleń. Sfinalizowaliśmy te działania, uzyskując, w dniu 8 maja 2024 r., pozwolenie na budowę gmachu usługowego – jadłodajni wraz z niezbędnymi urządzeniami budowlanymi.

Niemal natychmiast przystąpiliśmy do prac budowlanych. Dokonana już została wymiana gruntu pod posadowienie budynku oraz zostało ustabilizowane podłoże do głębokości przeszło 2 metrów. Ławy fundamentowe oraz płyta zostały już wylane, wykonana została izolacja przeciwwilgociowa ław fundamentowych. Rozpoczęły się prace murarskie, które są bardziej widoczne i znacząco przybliżą nas do finalizacji projektu.

Budynek kuchni będzie miał powierzchnię zabudowy 313,7 m2 oraz powierzchnię użytkową 282 m2 i kubaturę 1296 m3.

Agnieszka Kamińska
Caritas Diecezji Sosnowieckiej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.