X Powiatowy Konkurs Religijny "Tacy sami" – rozstrzygnięty

Data dodania: 2012.05.29

W Gimnazjum nr3 im. Aleksandra hr. Fredry w Olkuszu zostały wręczone nagrody laureatom Powiatowego Konkursu Religijnego „ Tacy sami". Od 10 lat organizatorzy konkursu promują wśród uczniów tolerancję i miłość do osób niepełnosprawnych.

W tym roku mottem konkursu były słowa bł. Jana Pawła II wypowiedziane do chorych i niepełnosprawnych w 1979r. w Krakowie: „Takie jest zbawienie świata, czyli nawrócenie człowieka w świecie idzie przez Krzyż Chrystusa, tak ciągle nawracanie grzeszników w świecie idzie poprzez wasz krzyż, poprzez wasze cierpienie".

Na konkurs napłynęło ogółem 72 prace w 2 kategoriach: literackiej (wiersz) oraz plastycznej. W kategorii muzycznej uczestnicy wykonali piosenki związane z osobą bł. Jana Pawła II.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością: dyrektor Wydziału Katechetycznego w Sosnowcu ks. Michał Borda, proboszcz parafii św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu ks. Mieczysław Miarka, dyrektor SZE w Olkuszu pan Andrzej Feliksik , wizytator diecezjalny ks. Paweł Górka oraz główny sponsor tegorocznego konkursu pani Ewelina Włosek – kierownik Kasy Spółdzielczej Stefczyk o/Olkusz. Pozostali sponsorzy to: dyrektor Banku Śląskiego o/Olkusz, kierownik Banku Millenium o/Olkusz ,Wydział Katechetyczny, parafia św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu, państwo Izabela i Jacek Frejlichowie, Magdalena i Rafał Tomsiowie, Firma Boloil. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Bożena Szymonek
pomysłodawca i organizator konkursu

Laureaci:

W kategorii literackiej (szkoła podstawowa) :

I m-ce Mariusz Byczek z S.P. w Zedermanie - opiekun P. Tondos

II m-ce Julia Zwierzchowska z S.P. nr 6 w Olkuszu - opiekun pani A. Górka

III m-ce Adrian Dachowski z S.P. nr 6 w Olkuszu - opiekun pani A. Górka

GIMNAZJA:

I m-ce – nie przyznano

II m-ce – Agnieszka Walczak z Gim. nr 1 w Bukownie, opiekun pani K. Gajdziszewska

III m-ce – Angelika Podgórska z Gim. w Wierzchowisku, opiekun pani T.Kuś oraz Paulina Łydka z Gim. nr 3 w Olkuszu

Wyróżnienie dla Klaudii Ktacz z Suchej, opiekun pani B. Olech,

W kategorii plastycznej (szkoła podstawowa):

I m-ce – Kamil Kawula z S.P. w Dłużcu

II m-ce – Paulina Sosnowska z S.P. w Chechle, opiekun pani M. Palska

III m-ce – Oliwia Bryzik z S.P. w Dłużcu, opiekun pani B. Rolka

Jury przyznało 5 wyróżnień :

- Paweł Skoczeń Gim. nr 5 w Olkuszu, opiekun Pani A. Bróg

- Patryk Piputa Gim. Nr 5 w Olkuszu, opiekun Pani K. Grabowska

- Roman Kapuściński Gim. Nr 5 w Olkuszu, opiekun Pani A. Bróg

- Krzysztof Woszczek Gim. Nr 5 w Olkuszu, opiekun Pani A.Bróg

- Grzegorz Maj Gim. nr5 w Olkuszu, opiekun Pani A.Bróg

GIMNAZJA:

I m-ce – Karolina Nawara z Gim nr 2 w Olkuszu opiekun A. Marzęcka

II m-ce – Agnieszka Walczak z Gim. nr 1 w Bukownie opiekun K.Gajdziszewska

III m-ce – Karolina Bińczak z Gim. w Bydlinie opiekun G. Wrona

W kategorii muzycznej:

I miejsce dla Aleksandry Dudy z S.P. w Bukownie opiekun B. Płotnikowska

II m-ce – Justyna Ćwik z Gim. nr 3 w Olkuszu oraz Marlena Miszczyk z Gim. w Podlipiu opiekun ksiądz Z. Mularczyk

III m-ce Alicja Barczyk z Gim. nr 3 w Olkuszu oraz Agata Smaruj z Gim. nr 2 w Olkuszu opiekun A. Marzęcka.