23. Ogólnopolska Zbiórka Żywności "Tak. Pomagam"

Data dodania: 2023.12.07

Już w najbliższy weekend 8 i 9 grudnia nasza Caritas diecezjalna włączy się po raz dwudziesty trzeci w organizację Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności "Tak.Pomagam".

Podczas zbiórki, która zostanie przeprowadzona w wybranych sklepach sieci Biedronka, Lidl, oraz Szafran ponad 500 wolontariuszy ze Szkolnych Kół i Parafialnych Zespołów Caritas zbierać będzie artykuły codziennej potrzeby takie jak: makaron, ryż, herbata, kawa, groszek i kukurydza w puszce, mąka, cukier, płatki kukurydziane, olej, słodycze czy konserwy mięsne i rybne.

Zebrana żywność zostanie przekazana rodzinom wielodzietnym, osobom najuboższym, chorym i samotnym z terenu naszej diecezji oraz podopiecznym Caritas. Sprawmy wspólnie, aby święta Bożego Narodzenia były prawdziwe i radosne dla tych wszystkich osób, których nie stać na podstawowe zakupy.

Dzięki Państwa hojności podczas wielkanocnej zbiórki żywności zebraliśmy prawie 5 ton darów (4.846 kg), które trafiły do najbardziej potrzebujących w naszej diecezji.

Prosimy raz jeszcze o wsparcie, ofiarność i dobre serce podczas tegorocznej zbiórki żywności.

Sylwia Bogusz
Caritas Diecezji Sosnowieckiej