Abp Mieczysław Mokrzycki w Sosnowcu

Data dodania: 2023.04.19

Metropolita lwowski obrządku łacińskiego - abp Mieczysław Mokrzycki - ponownie nawiedził diecezję sosnowiecką. Podczas uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w parafii pw. św. Barbary w Sosnowcu wieloletni sekretarz św. Jana Pawła II wprowadził relikwie Wielkopiątkowego Krzyża Papieskiego.

W słowie skierowanym do wiernych abp Mokrzycki podkreślił, że „święci są nie po to, by ich podziwiać, ale po to, by ich naśladować”.

- Takim przykładem dla nas jest św. Jan Paweł II, który dziś jest niesprawiedliwie i zupełnie bezzasadnie atakowany, przekonywał Kaznodzieja. Jak zaznaczył przy Ojcu św. odczuwało się pokój. - Miało się przy nim poczucie bezpieczeństwa i życzliwości. Św. Jan Paweł II był człowiekiem wiary, którego myśli ciągle zmierzały ku Bogu. Nigdy nie żałował czasu na modlitwę. Każdego dnia modlił się i to wiele godzin. A prawdy przez niego głoszone były wewnętrznie przeżyte - powiedział abp Mokrzycki.

zdjęcia: ks. Piotr Kocot