Będzin: Na Syberce erygowano Bractwo Szkaplerzne

Data dodania: 2023.05.14

W wyniku podjęcia starań przez Ks. Zygmunta Skipirzepę, Ks. Biskup Grzegorz Kaszak, biskup diecezji sosnowieckiej wyraził zgodę na erygowanie w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Będzinie - Bractwa Szkaplerznego. Również przełożony generalny Zakonu Karmelitów Bosych przychylił się do prośby, wyrażając akceptację i zgodę na przedstawioną deklarację.

W dniu 13 maja 2023 r. w Parafii pw. Nawiedzenia NMP w Będzinie – Syberce, miała miejsce podniosła uroczystość erygowania Bractwa Szkaplerznego oraz poświęcenia i nałożenia szkaplerzy oraz płaszczy brackich. Uroczystości przewodniczył o. Włodzimierz Tochmański, prowincjalny moderator Bractwa Szkaplerznego Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych.

Razem z naszym Czcigodnym Gościem - o. Tochmańskim Mszę Św. koncelebrowali: ks. Proboszcz Zygmunt Skipirzepa oraz opiekun wspólnoty Bractwa Szkaplerznego w naszej Parafii ks. Piotr Janiczek. „Bractwo jest pięknym znakiem przynależności do Maryi, bycia Jej współpracownikiem” – powiedział nasz kaznodzieja.

Życzeniem o. Włodzimierza dla członków Bractwa Szkaplerznego było, aby przynależność do bractwa otworzyła zdrój łask w sercach oraz drogę do osobistej świętości. Po zakończonej homilii o. Włodzimierz odczytał dekret Generała Zakonu Karmelitów Bosych o zgodzie na erygowanie Bractwa Szkaplerznego w parafii Nawiedzenia NMP w Będzinie – Syberce.

Na zakończenie Mszy św. ks. Proboszcz dziękując o. Włodzimierzowi za przybycie do naszej Wspólnoty i erygowanie Bractwa, przypomniał członkom bractwa, że noszenie Szkaplerza św. jako znaku zewnętrznego to nie tylko wielki zaszczyt, ale przede wszystkim wielkie zobowiązanie do dawania świadectwa swoim życiem, swoim postępowaniem w naszych codziennych obowiązkach.

Do Bractwa Szkaplerznego przystąpiło podczas uroczystości 19 członków.

Michał Fiuk