Będzin: odpust w Domu św. Józefa

Data dodania: 2023.03.20

W Domu Księży św. Józefa w Będzinie odbyła się uroczystość odpustowa. Mszy świętej 20 marca br. w miejscowej kaplicy przewodniczył ks. Tadeusz Maj.

Eucharystię koncelebrowali księża emeryci i rezydenci Domu św. Józefa.

- Przychodzisz do nas św. Józefie i swoim milczeniem mówisz do nas, którzy tracimy tyle czasu na mało znaczącą gadaninę, swoją skromnością górujesz nad nami, ludźmi tak często zarozumiałymi, w swojej prostocie potrafisz pojąć najbardziej ukryte i głębokie tajemnice, pozostając w ukryciu, byłeś obecny w decydujących momentach historii człowieka. – powiedział w homilii ks. Tadeusz Maj.

- Każdy wierzący, niechaj się niczego nie boi, bo św. Józef przy nim stoi. Nie zginie. Przychodzi dziś, św. Józef, w ten piękny dzień do nas. Zechciejmy podejść do niego, by uczyć się prawdziwie chrześcijańskiej postawy w życiu. – zaznaczył kaznodzieja.

Uroczystość zakończyła się wystawieniem Najświętszego Sakramentu i nowenną ku czci św. Józefa.

Tegoroczna uroczystość św. Józefa została przeniesiona na dzień 20 marca, z racji przypadającej 19 marca IV niedzieli Wielkiego Postu.

ks. Michał Borda