Biskup udzielił święceń w Zgromadzeniu Sercanów

Data dodania: 2023.05.14

W Stadnikach (za Wieliczką) znajduje się seminarium duchowne, gdzie do święceń przygotowują się klerycy księży sercanów. 13 maja odbyła się w kościele, który jest jednocześnie kościołem parafialnym, uroczystość święceń kapłańskich i diakonatu.

Pięciu kleryków stało się diakonami, trzech dotychczasowych diakonów przyjęło święcenia kapłańskie. Udzielił ich bp Grzegorz Kaszak. Był też obecny proboszcz z Sosnowca - Juliusza, ks. Jarosław Kwiecień.

Wśród trzech nowo wyświęconych kapłanów (czyli neoprezbiterów) jest też sosnowiczanin, ks. Adam Maj. 28 maja ks. Adam odprawi w parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Sosnowcu–Juliuszu uroczystą Mszę św. prymicyjną, udzielając specjalnego błogosławieństwa prymicyjnego.

/bpds