"Bliżej Caritas" - podcast

Data dodania: 2024.04.03

Większość z nas z rozrzewnieniem wspomina czas spędzony u boku swojej mamy – w cieple, poczuciu bezpieczeństwa, bliskości. Nie każda mama jest w stanie zapewnić swojemu dziecku ten jakże potrzebny do prawidłowego rozwoju i osiągnięcia późniejszej dojrzałości emocjonalnej komfort. Trudno sobie nawet wyobrazić, jak skomplikowane bywa czasem ludzkie życie.

Odpowiadając na potrzeby matek i ich dzieci w dniu obchodów Dnia Świętości Życia 25 marca 2015 roku otworzyliśmy Diecezjalny Dom Matki i Dziecka, w którym osoby potrzebujące znajdują bezpieczny azyl.

Celem działalności naszego Domu jest ochrona tych najbardziej bezbronnych. W atmosferze zrozumienia i zapewnienia poczucia bezpieczeństwa otaczamy troską zarówno kobiety oczekujące dziecka, jak i matki z dziećmi, dla których dotychczasowe miejsce pobytu przestało być bezpieczne.

Na kilka dni przed liturgicznym przeżywaniem Uroczystości Zwiastowania Pańskiego publikujemy kolejny odcinek „Bliżej Caritas”, który przybliży nam miejsce Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu. Niestety to ostatni odcinek „Bliżej Caritas” …

KOLEJNY ODCINEK: LINK

Agnieszka Kamińska
Caritas Diecezji Sosnowieckiej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.