Bolesław: parafialna modlitwa za kapłanów (zapowiedź)

Data dodania: 2023.02.27

W parafii pw. Macierzyństwa NMP w Bolesławiu w sobotę 4 marca 2023 roku, po Mszy św. o godz. 17.00, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odbędzie się modlitwa w intencji kapłanów. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy w ten sposób chcą wyrazić swoją więź z kapłanami, którzy pracowali, bądź pracują w parafii oraz z tymi, których Bóg kiedyś postawił na naszej drodze.

„Nie ma złych kapłanów. Są tylko tacy, za których wierni za mało się modlą” – św. Jan Maria Vianney

Kierując się słowami świętego z Ars, zachęcamy do wspólnej modlitwy za powierzonych nam kapłanów. Tak często słyszymy o ich upadkach, błędach. A jak często przypominamy sobie o tym, że to ludzie tacy sami, jak my?

Zły nienawidzi kapłanów i ze zdwojoną siłą próbuje ich zniszczyć, zdeprecjonować. Tym bardziej my, ludzie tworzący wspólnotę Kościoła powinniśmy wziąć odpowiedzialność za naszych duchownych i osoby życia konsekrowanego. Winniśmy im modlitwę i wsparcie, upraszając Jzeusa Najwyższego Kapłana o błogosławieństwo dla nich i łaskę niezachwianego trwania przy Bogu. Gdzie chce się zniszczyć religię, wpierw niszczy się kapłanów.

Oni potrzebują mojej i twojej pomocy! Odpowiedzmy na ten cichy apel wspólną modlitwą w ich intencji!

Zapraszają Parafianie!