Bp Ważny: Powołałem komisję po to, by dojść do prawdy

Data dodania: 2024.06.26

- Dla mnie ważne jest to, by dojść do prawdy, zobaczyć jaka ona jest, bo wtedy możemy dokonywać różnych wyborów i zobaczyć gdzie jest źródło tych nagromadzonych trudnych wydarzeń. Owszem, można to traktować jako przypadek, zbieg okoliczności, ale myślę, że tam jest coś więcej - ocenił na antenie Radia eM biskup sosnowiecki.

- Miałem taką pielgrzymkę po diecezji, mogłem spotkać się w dekanatach najpierw ze świeckimi, pomodlić się z nimi, a potem też z kapłanami, w takim słuchaniu siebie wzajemnym. To było bardzo piękne wydarzenie dla księży. Myślę też, że w dużej mierze było to coś nowego. Mogli nie tyle dyskutować, ile bardziej wypowiedzieć to co przeżywają. Zadałem im pytania, co jest z ich radością, smutkiem i oczekiwaniem – powiedział bp Ważny.

Sosnowiecki biskup diecezjalny przyznał, że jest duży problem z obecnością młodych małżeństw młodzieży i dzieci w Kościele.

- Tam się starzeje Kościół pod tym względem. Jest też dużo takiej radości w tym, że wielu przeszło do taką poważną próbę wiary i zostali w Kościele. Oni są takim zaczynem, na którym można budować – powiedział bp Ważny.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.