Caritas - pomoc Ukrainie trwa

Data dodania: 2024.02.24

W ramach działającego Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom odbyło się spotkanie integracyjne dla osób pochodzących z Ukrainy. Wydarzenie miało miejsce w Domu dla Uchodźców w Sosnowcu, gdzie zgromadziła się liczna grupa ludzi, pragnących spędzić czas na nawiązywaniu więzi i wymianie doświadczeń.

Po przywitaniu się i wzajemnym poznaniu, wszyscy uczestnicy mieli okazję zasiąść przy wspólnym stole. Była to doskonała okazja do rozmów, dzielenia się historiami oraz poznawania kultury i tradycji, które każdy z nas ze sobą przyniósł.

Po zakończeniu posiłku dzieci zostały zaproszone do udziału w serii gier i zabaw przygotowanych  specjalnie dla nich. Najmłodsi mieli szansę na chwilę beztroskiej zabawy
i integracji z rówieśnikami.

Spotkanie dla osób z Ukrainy było nie tylko okazją do wspólnego spędzenia czasu, ale również ważnym krokiem w budowaniu więzi i wsparcia dla tych, którzy zmuszeni byli uciekać ze swoich domów i znaleźli się w nowym środowisku w Polsce.

W ramach Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom osoby z Ukrainy mogą skorzystać z:

- Pomocy psychologa.
- Wsparcia doradcy zawodowego w zakresie sporządzenia swojego CV, listu motywacyjnego; mogą także zaczerpnąć informacji o miejscach i stanowiskach pracy itp.
- Punktu opieki dla dzieci
- Kursu języka polskiego
- Pomocy żywnościowej

- Spotkań integracyjnych. W ramach działalności Centrum organizowany jest cykl zajęć integracyjnych dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci z Ukrainy.

Z Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom można kontaktować się osobiście lub telefonicznie w godz. 9.00-14.00 od poniedziałku do piątku.

Dane kontaktowe:
CPMiU
ul. Korczaka 5
41-200 Sosnowiec

cpmiu.sosnowiec@caritas.pl

Agnieszka Kamińska
Caritas Diecezji Sosnowieckiej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.