Caritas: dzieci otrzymały przybory szkolne

Data dodania: 2023.09.15

Każda matka pragnie dla siebie i swoich dzieci bezpiecznego domu. Każda mama marzy o wspaniałej przyszłości dla swoich dzieci. Każda mama patrzy na swoje potomstwo z nadzieją. Nie każda mama może zapewnić dzieciom własny, niezależny dom. Wówczas tymczasowym domem staje się Diecezjalnym Dom Matki Dziecka w Sosnowcu. Tam marzenia o przyszłości i nadzieja, nigdy nie gasną.

Najlepszą inwestycją w przyszłość dzieci jest inwestycja w edukację. Dlatego gdy rozpoczyna się wrzesień wiele matczynych serc drży z obawy, czy stać je będzie na zakup nowych przyborów szkolnych dla swoich pociech.

Dostrzegając te obawy Caritas Diecezji Sosnowieckiej we współpracy z dyrektorem Auchan - Wojciechem Skrzydło - zorganizowało zbiórkę przyborów szkolnych. Dzięki ofiarności klientów hipermarketu zebrano blisko 100 kg artykułów szkolnych, które mogło trafić do podopiecznych Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka, a także do rodzin wspieranych przez Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus.

Wręczenie artykułów odbyło się przez ręce bp. Grzegorza Kaszaka, który zawsze troszczy się o rozwój i edukację najmłodszych diecezjan. Pomoc otrzymało 21 dzieci.

Wszystkim dzieciom, które otrzymały artykuły szkolne, życzymy powodzenia w nauce. Jednocześnie dziękujemy wszystkim klientom Auchan, którzy na co dzień wspierają działania Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

tekst i zdjęcia: ks. Łukasz Gładki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.