Caritas: Dzień Dziecka w Szpitalu nr 1 w Sosnowcu

Data dodania: 2023.05.31

Z okazji Dnia Dziecka Caritas Diecezji Sosnowieckiej wraz ze Szpitalem nr 1 w Sosnowcu przygotował wyjątkową niespodziankę dla najmłodszych pacjentów. Dzięki zaangażowaniu i pomocy wolontariuszy Caritas oraz personelu szpitala, dzieci otrzymały prezenty, które miały na celu poprawić ich nastrój i przynieść uśmiech na twarzach dzieci i ich rodziców. Zostały wręczone paczki, wypełnione po brzegi ulubionymi słodyczami i maskotkami.

Serdecznie dziękujemy kapelanowi szpitala - ks. Łukaszowi Lisowskiemu oraz prezes szpitala - Anecie Kawce, dyrektor zarządu - Magdalenie Kot, ordynator Ilonie Pietruszewskiej oraz oddziałowej Iwonie Saneckiej za ich wsparcie i działania na rzecz zorganizowania tej pięknej inicjatywy. Wspólnie udało się przywołać uśmiech na oczach dzieci.

Warto podkreślić, że taka akcja jest nie tylko wyrazem wdzięczności i dobrej woli, ale także sposobem, aby okazać wsparcie dzieciom w ich trudnej i wymagającej sytuacji. Dzięki działaniom, takim jakie podejmuje Caritas Diecezji Sosnowieckiej, możemy przyczynić się do poprawy jakości życia dzieci i dostarczyć im uśmiechu, radości i nadziei na przyszłość.

W tym dniu Dziecka, życzymy wszystkim najmłodszym wiele uśmiechu, radości i miłości. Nigdy nie zapominajmy o potrzebach dzieci, ponieważ to one są przyszłością naszego społeczeństwa.

ks. Łukasz Gładki
wicedyrektor Caritas