Caritas: koncert dobroczynny "Gramy dla Mamy"

Data dodania: 2023.05.23

22 maja w Będzin Arenie odbył się koncert dobryczynny Gramy dla Mamy. Wydarzenie organizowane cyklicznie przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej jest okazją do pozyskania wsparcia i funduszy na działalność Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu.

Przed publicznością wystąpiła grupa wokalno-instrumentalna Zakopower.

Wśród zaproszonych gości na koncercie pojawili się m.in. bp Grzegorz Kaszak, Łukasz Kmita - wojewoda małopolski oraz Arkadiusz Chęciński - prezydent Sosnowca. Wydarzenie poprowadził ks. Paweł Sobierajski.

Dochód z wejściówek na koncert zostanie przeznaczony w całości na utrzymanie Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu.

Jak informuje Caritas Diecezji Sosnowieckiej - Diecezjalny Dom Matki i Dziecka w Sosnowcu to miejsce, gdzie 12 kobiet wraz ze swoimi dziećmi otrzyma pokój z łazienką, możliwość skorzystania z kuchni i ogrodu otaczającego budynek, a także możliwość zasięgnięcia porad prawnych, psychologicznych i duchowych.

Diecezjalny Dom Matki i Dziecka Caritas Diecezji Sosnowieckiej jest przeznaczony dla:
- kobiet w okresie ciąży, które nie mogą bezpiecznie oczekiwać na poród we własnym domu, głównie od 6 miesiąca ciąży do 6 miesiąca po porodzie, choć w wyjątkowych przypadkach może być to wcześniejszy okres ciąży lub dłuższy czas pobytu;
- matek z małymi dziećmi do 12 roku życia znajdujących się w trudnej sytuacji bytowo-materialnej lub rodzinnej – utrata mieszkania lub środków do życia, przemoc, uzależnienie współmałżonka
- matek i dzieci będących ofiarami wypadków losowych – pożar, powódź, zniszczenie mieszkania, itp.

Czas pobytu beneficjentek w Domu jest określony i trwa do 1 roku. W szczególnych przypadkach może być jednak wydłużony.

Kobiety wraz z dziećmi mogą zgłaszać się osobiście lub być do nas kierowane na wniosek Ośrodków Pomocy Społecznej, Sądów oraz innych instytucji kierujących.

Chcesz wesprzeć dzieła
Caritas Diecezji Sosnowieckiej?heart

KLIKNIJ

/bpds


 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.