Caritas: pomoc dla Ukrainy wciąż potrzebna!

Data dodania: 2022.04.29

"Paczka dla Ukrainy" jest akcją stworzoną w odpowiedzi na inwazję Rosji na Ukrainę. Skala kryzysu humanitarnego rośnie z każdą minutą. Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki dla rodzin na Ukrainie bądź na miejscu uchodźcom z Ukrainy, którzy nie posiadają środków do życia.

- Pomoc dla Ukrainy wciąż jest konieczna. Tak naprawdę brakuje wszystkiego: żywności długoterminowej, artykułów higienicznych, kocy czy śpiworów. Caritas wciąż z otwartymi rękami przyjmuje dary, które na bieżąco przekazywne są w kolejnych transportach na Ukrainę.

Pamiętajmy, że akcja "Paczka dla Ukrainy" wciąż trwa. - tłumaczy ks. Tomasz Folga, dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej dodając, że w ostatnich dniach do naszych wschodnich sąsiadów wyruszyło z magazynu Caritas w Będzinie 31 palet z pomocą humanitarną.

Instrukcja przygotowania
"Paczki dla Ukrainy":

Paczkę należy przygotować według konkretnej listy 34 produktów. Lista dostępna jest TUTAJ. Prosimy o zakupienie wyłącznie wskazanych produktów oraz umieszczenie ich w kartonowym pudle. Pudło powinno być zamykane i wytrzymałe o wymiarach 53 cm x 40 cm x 26 cm (bądź zbliżone). Masa paczki powinna wynosić max. 16-18 kg.

Uwaga: Prosimy o niezaklejanie paczki!

Do paczki wkładamy również list napisany po ukraińsku, dostępny TUTAJKartony można pobierać z Magazynu "Caritas" w Będzinie (Al. Hugo Kołłątaja 83B).

Gotowe paczki należy dostarczyć do swojej parafii, skąd zostaną przekazane do Magazynu "Caritas" Diecezji Sosnowieckiej w Będzinie, przy Al. Hugo Kołłątaja 83B. Zebrane paczki zostaną przekazane na Ukrainę. Część z nich trafi do uchodźców w Polsce.

Ks. Przemysław Lech

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.