Caritas: V Święto Ulicy Żuradzkiej

Data dodania: 2023.09.15

14 września 2023 odbyło się V Święto Ulicy Żuradzkiej jako kontynuacja wydarzenia zapoczątkowanego przez Dzienny Dom Senior + w Olkuszu. Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy były słowa piosenki Mieczysława Wojnickiego „Jabłuszko pełne snu”.

Dzięki zapowiedzi o naszej imprezie w Przeglądzie Olkuskim odwiedzili nas również mieszkańcy Olkusza. Gośćmi honorowymi byli: ks Łukasz Gładki – wicedyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej, przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Olkusz - burmistrz Roman Piaśnik wraz z przedstawicielami Wydziału Spraw Społecznych, przedstawicielka Rady Seniorów działającej przy UMiG w Olkuszu, wicestarosta Paulina Polak, dyrektor OPS w Olkuszu - Magdalena Jajkiewicz, kierownik OPS - Monika Sybiga, dyrektor Domu Dziecka - Dominika Sobera-Gac.

Jak zwykle nie zawiedli nasi sąsiedzi – przedszkolaki z przedszkola Mądre Urwisy oraz uczniowie z Zespołu Szkół nr 4 wraz z opiekunką koła wolontariatu - Bożeną Nogą. Na spotkaniu była obecna również przedstawicielka Przeglądu Olkuskiego.

Jak przystało na biesiadę były piosenki i tańce oraz własnoręcznie przygotowywane ciasta: ciasto śliwkowe, drożdżowe i słynne już rogaliki z różą. Przy gorącej kawie i herbacie przyjemnie było pogawędzić i posłuchać koncertu skrzypcowego i śpiewu uczennic z zespołu Szkół nr 4.

Agnieszka Kamińska
Caritas Diecezji Sosnowieckiej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.