Caritas: Wigilia w noclegowni w Dąbrowie Górniczej

Data dodania: 2023.12.23

W noclegowni Caritas Diecezji Sosnowieckiej w Dąbrowie Górniczej odbyła się Wigilia dla podopiecznych placówki. W uroczystości, na zaproszenie mieszkańców noclegowni, wzięli udział dyrektor Caritas ks. Przemysław Szot, wicedyrektor Caritas ks. Łukasz Gładki oraz przedstawicielka Urzędu Miasta Dąbrowy Górniczej Agnieszka Grobelna, którym dziękujemy za przybycie.

W przygotowaniu posiłku pomogli uczniowie z klasy 2e z III Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Władysława Andersa w Dąbrowie Górniczej.  Licealiści zorganizowali również zbiórkę darów dla osób bezdomnych, które zostaną rozdysponowane wśród podopiecznych Noclegowni. Uczniom dziękujemy za pomoc, empatię i poświęcony czas.

W trakcie kolacji mieszkańcom Noclegowni zostały wręczone również słodkie podarunki dzięki pozyskanym przez wolontariuszkę Korpusu Solidarności funduszom pochodzącym z mini grantu na inicjatywy wolontariackie.

Kolacja przebiegła w rodzinnej atmosferze. W akompaniamencie kolęd mieszkańcy i ich goście raczyli się tradycyjnym barszczem z uszkami, karpiem i kapustą z grzybami. Na stole nie zabrakło świątecznego piernika, makowca i cytrusów. Stoły przyozdobiły stroiki własnoręcznie wykonane przez podopiecznych placówki.

tekst: Arkadiusz Zębala