Ciężkowice: modlitwa ze św. Szarbelem (zapowiedź)

Data dodania: 2023.09.27

28 września o godz. 19:00 w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jaworznie-Ciężkowicach zostanie odprawiona Msza święta za wstawiennictwem Świętego Charbela. 

Święty Charbel urodził się w Libanie. Jest to ziemia, która, jak mówi legenda, pamięta kroki Adama, który po wygnaniu z raju osiadł właśnie w Libanie. To tu sam Bóg, według innej legendy, zszedł na ziemię i zasadził cedry. Także na tej ziemi, w Sydonie i Tyrze nauczał Jezus, a w niewielkiej wiosce Maghdouche (20 km od Sydonu) w grocie oczekiwała na Niego Maryja. Poprzez świadectwo swojego życia i pośmiertne cuda dokonane za jego wstawiennictwem został uznany przez Kościół katolicki za świętego. Jego grób jest miejscem pielgrzymek, a modlitwy za jego wstawiennictwem kierowane są do Boga w rozmaitych intencjach, zwłaszcza jednak w intencji uzdrowień. Obecnie, także w Polsce, za wstawiennictwem Świętego Charbela mają miejsce liczne cudowne uzdrowienia i nawrócenia. Mnich za życia niewiele znany, obecnie na całym świecie jest otaczany coraz większym kultem, gdyż dzięki Jego wstawiennictwu ludzie odzyskują zdrowie duszy i ciała. Stał się naszym patronem, który oręduje skutecznie za nami u Boga.

Od lutego 2023 także w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jaworznie-Ciężkowicach odprawiamy nabożeństwo dziękczynno-błagalne za wstawiennictwem świętego z Libanu. Porządek Nabożeństwa: Msza święta dziękczynno-błagalna z odczytaniem intencji Litania do świętego Charbela - błogosławieństwo relikwiami i olejem świętego Charbela.

Serdecznie zapraszamy parafian i gości do wspólnej modlitwy Terminy najbliższych nabożeństw: 28. IX. 2023 czwartek godz. 19.00; 28. X. 2023 sobota godz. 18.00; 28. XI. 2023 wtorek godz. 18.00; 28. XII. 2023 czwartek godz.18.00

Monika Krzywańska

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.