Co nowego w Caritasie?

Data dodania: 2024.04.18

RELIKIWIE ŚW. JANA PAWŁA II

Caritas Diecezji Sosnowieckiej otrzymała od bp Grzegorza Kaszaka relikwie św. Jana Pawła II. Eucharystia dla pracowników Caritas i gości sprawowana jest w intencjach naszych przyjaciół, ofiarodawców w każdą środę w kaplicy, która mieści się w siedzibie naszej Caritas (Sosnowiec, ul. Korczaka).

Księdzu Biskupowi z głębi serca dziękujemy za dar Eucharystii i przekazane relikwie. Głęboko wierzymy, że św. Jan Paweł II, który zamieszkał w naszej siedzibie, a który wszystkich zapraszał do tego, aby ubóstwo postrzegać nie tylko jako problem ekonomiczny, ale nade wszystko jako problem moralny, jeszcze bardziej uwrażliwi nas i umowni do kroczenia drogą przezwyciężenia ubóstwa na rzecz ubogich, którą nazywał „miłością preferencyjną na rzecz ubogich”.

 

STUDIO PODCASTOWE

Po wielu tygodniach przygotowań i wytężonej pracy udało się otworzyć nasze własne studio do nagrywania podcastów, zlokalizowane w budynku Caritas Diecezji Sosnowieckiej przy ul. Korczaka 5 w Sosnowcu.

Wiele rzeczy zrobiliśmy sami, pragniemy jednak podziękować Amadeuszowi Czarnocie za fachowe doradztwo, ustawienie i podpięcie wszystkich sprzętów. Zapraszamy na kolejne podcasty „Bliżej Caritas”, nagrane już w naszym studio.

Agnieszka Kamińska
Caritas Diecezji Sosnowieckiej

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.