Czeladź: Dzień Dziecka z Caritas

Data dodania: 2023.06.05

W niedzielę 4 czerwca na placu przy parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi-Piaskach odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Najważniejszymi osobami w tym dniu byli najmłodsi. Na tych wyjątkowych uczestników, z okazji ich święta czekały liczne atrakcje, takie jak: malowanie twarzy, tatuaże, kolorowe warkoczyki, bańki mydlane, tańce do najnowszych hitów, zamek dmuchany czy pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego.

Najmłodsi otrzymali maskotki oraz książki. Na głodnych czekał poczęstunek w postaci żurku, kiełbasek z grilla, zapiekanek oraz słodka kawiarenka. Dzięki wielu atrakcjom przygotowanym przez pracowników i wolontariuszy Caritas Diecezji Sosnowieckiej oraz przedstawicieli parafii, festyn stał się okazją do wspólnego świętowania nie tylko dla najmłodszych, ale i całych rodzin. Ideą tego przedsięwzięcia, jest podkreślenie roli rodziny, wartości wspólnie spędzanego czasu oraz aktywizacja dzieci, także tych przybyłych z Ukrainy.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację Festynu: wolontariuszom, pracownikom i podopiecznym Caritas, Księdzu Proboszczowi z parafii Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi oraz wszystkim uczestnikom, którzy przez dobrą zabawę dali wspaniałe świadectwo rodzinnego spędzania wolnego czasu.

Agnieszka Kamińska
Caritas Diecezji Sosnowieckiej


 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.