Czeladź: modlitwa za wstawiennictwem św. Szarbela

Data dodania: 2023.01.24

Czciciele świętego Szarbela zebrali się w minioną niedzielę 22 stycznia w czeladzkim kościele pw. św. Stanisława BM na uroczystej Mszy Świętej o godzinie 18.00, by za jego pośrednictwem błagać Boga o uzdrowienie duszy i ciała. Na ołtarzu znalazły się relikwie tego świętego. Modlitwom przewodniczył ks. Jarosław Wolski - proboszcz parafii.

W swej homilii celebrans odniósł się do słów z dzisiejszej Ewangelii: „Lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie; i mieszkańcom cienistej krainy śmierci wzeszło światło”. Fragment ten bogaty jest w symbolikę ciemności, która jednoznacznie oznacza zło. Chrystus w tych słowach wskazuje, że grzech oznacza nie tylko ciemność, ale także śmierć. Jest to stan martwoty ducha. O takim beznadziejnym położeniu ducha mówią nie tylko słowa Biblii, ale także wiele utworów literackich. Jednym z przykładów jest powieść Fiodora Dostojewskiego „Bracia Karamazow”.

W takim stanie nie ma miejsca w życiu człowieka ani na szczęście, ani na radość. Co gorsza stan tej martwicy ducha prowadzi do wiecznego potępienia, dlatego Chrystus wzywa nas w dzisiejszej Ewangelii do nawrócenia. Słowa biblijne o ciemnościach grzechu prowadzących do śmierci są aktualne w każdym czasie i w każdym pokoleniu. Biblia jest źródłem wiedzy o Jezusie. Święty Hieronim, autor pierwszego przekładu Pisma Świętego z jeżyka łacińskiego, powiedział: „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”. Dzisiejsza niedziela została ustanowiona przez papieża Franciszka niedzielą Słowa Bożego. To właśnie Słowo Boże winno być dla nas pokarmem i światłem oświetlającym naszą drogę, nasze życie, które jest wędrówką do domu Ojca.

Wierni mieli okazję, by na zakończenie Eucharystii przyjąć indywidualne błogosławieństwo relikwiami oraz namaszczenie olejem św. Szarbela.

relacja: Agnieszka Babio & ks. Andrzej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.