Czeladź: publiczny różaniec o odnowę Narodu

Data dodania: 2024.03.11

Publiczny różaniec o odnowę moralną Narodu Polskiego na rynku starego miasta w Czeladzi miał miejsce 9 marca o godzinie 13.00. Modlitwie przewodniczył ks. Jarosław Wolski. Towarzyszyło mu grono osób, którym dobro naszego kraju nie jest obojętne.

Uczestnicy spotkania pod figurą Matki Bożej odmawiali tajemnice chwalebne różańca świętego. Zmartwychwstanie Chrystusa jest podstawą naszej wiary, gdyż daje nadzieję na zwyciężenie śmierci, piekła i szatana. Umocnieni tą nadzieją, przygotowując się do Świąt Wielkanocnych, zanieśliśmy do Boga intencję szczególną – prośbę o przemianę serc w naszej parafii podczas rozpoczynających się w tym dniu rekolekcji wielkopostnych.

W naszym podążaniu drogami Chrystusa wspierani jesteśmy przez Ducha Świętego, którego Zbawiciel zsyła nam, by umacniać naszą wiarę. Jesteśmy także pod szczególną opieką Najświętszej Marii Panny, którą Jezus Chrystus uczynił także naszą Matką. Umocnieni takim wsparciem ufnie zanosiliśmy nasze modlitwy, wierząc, że zostaną one wysłuchane, a nasz naród zostanie otoczony szczególną opieką i będzie potrafił odnaleźć drogi, które są drogami Chrystusa.

relacja: Agnieszka Babio & ks. Andrzej