Czeladź: Sanktuarium w finale konkursu "Aktywna parafia"

Data dodania: 2022.10.10

Do finału ogólnopolskiego konkursu „Aktywna Parafia 2022” zakwalifikowała się parafia pw. Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi-Piaskach.

W drugim, finałowym etapie konkursu udział weźmie 10 wspólnot. Reprezentanci poszczególnych parafii wezmą udział 15 października w festynie organizowanym w Warszawie, w ramach którego odbędzie się zaprezentowanie wspólnot oraz lokalnych specjałów kulinarnych. Następnie parafialni delegaci zmierzą się w zawodach sprawnościowych.

Finaliści, którzy dostali się do kolejnego etapu konkursu zostali wybrani w oparciu o ich zaangażowanie na takich polach działalności, jak:

- pomoc bliźniemu w potrzebie,
- działalność wspólnot,
- inicjatywy ewangelizacyjne,
- życie liturgiczne,
- sport,
- wspólne wyjazdy,
- edukacja zdrowotna,
- działalność charytatywna.

Organizatorem konkursu jest Katolicka Agencja Informacyjna wraz z Fundacją na Rzecz Wymiany Informacji Katolickiej. Partnerem Organizacyjnym jest Caritas Polska.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Konferencja Episkopatu Polski wraz z bp Arturem Mizińskim, sekretarzem generalnym KEP.

Więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ.

/bpds