Czeladź: Święto Niepodległości

Data dodania: 2020.11.12

W kościele św. Stanisława BM w Czeladzi, w dniu 11 listopada o godz. 10:00 odbyła się uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Eucharystię celebrował i homilię wygłosił proboszcz parafii: ksiądz kanonik Jarosław Wolski.

Na początku powitał wszystkich zgromadzonych wiernych, którzy przybyli na Mszę świętą, bo jak zaznaczył, czują w sercu miłość do matki Ojczyzny. Kaznodzieja przypomniał słowa Adama Mickiewicza które są swoistym testamentem dla nas Polaków: "tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem".

Krzyż jest tak mocno wpisany w dzieje naszego narodu i naszej matki Ojczyzny. Dzisiaj od nas zależy przyszłości naszej Ojczyzny, to nasze "być" i nasze "mieć". Kaznodzieja zadał pytanie: co zostawimy z tej niepodległości, którą przed 102 laty temu wywalczyli krwią, pracą i modlitwą nasi przodkowie?

Konkludując, homilista podkreślił, że poprzez Boże miłosierdzie i poprzez przebaczenie, możemy przezwyciężyć dzisiaj wiele zagrożeń a przede wszystkim możemy uratować to, co jest najistotniejsze: naszą prawdziwą niepodległość i wolność, nie tylko tę zewnętrzną, ale i wewnętrzną, która zaczyna się w naszym sercu.

 

tekst: ks. Andrzej
foto: ks. Łukasz i p. Grzegorz


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.