Czeladź: wieczór uwielbienia i świadectwo T. Samołyka

Data dodania: 2023.03.01

Parafia pw. Świętych Archaniołów w Czeladzi-Piaskach pragnie zaprosić 2 marca 2023 na godz. 18:00 na kolejny Wieczór Uwielbienia. W tym wyjątkowym dniu nie zabraknie modlitwy, muzyki, śpiewu a także wspaniałego świadectwa. Gościem specjalnym będzie Tomasz Samołyk, który w kilkudziesięciu minutach przedstawi świadectwo swojego życia oraz nawrócenia.

Tomasz Samołyk to twórca internetowy. Prowadzi kanał w serwisie YouTube. Tworzy filmy związane z wiarą, Kościołem, sprawami społecznymi oraz kulturą.

W jednym z niewielu udzielonych wywiadów wspominał:

„Wiele lat prowadziłem bardzo hedonistyczne życie, zmagałem się z różnymi uzależnieniami, moja wiara była bardzo płytka, sprowadzała się tylko do jakiejś tradycji. Wydawało mi się, że w pewnym momencie znalazłem się już na swoim własnym dnie. Teraz widzę, że musiał nadejść moment, w którym uznałem swoją bezsilność i zrozumiałem, że być może zostawię to wszystko, w czym dotąd pokładałem ufność. Miałem w tamtym czasie trzy przełomowe spowiedzi. Wtedy zaczął się proces nawrócenia, który nadal trwa.”

Nasza wiara buduje się na podstawie świadectw. To one dodają nam sił, otuchy i nadziei.

Ks. Adrian Piętka