Czeladź: wrześniowy publiczny różaniec

Data dodania: 2023.09.15

Ciepły wrześniowy wieczór, Rynek Starego Miasta w Czeladzi, ostatnie promienie zachodzącego słońca - to sceneria, w której miał miejsce Publiczny Różaniec o Odnowę Moralną Narodu Polskiego. Odmówiony został przez czcicieli Matki Bożej trzynastego dnia miesiąca po zakończeniu Mszy św. z nowenną do MB Pocieszenia. Wierni procesjonalnie z figurą MB Fatimskiej udali się z kościoła na czeladzki Rynek. Modlitwie przewodniczył proboszcz - ks. Jarosław Wolski.

Zebrani rozważali tajemnice chwalebne Różańca Świętego. Proboszcz podkreślił znaczenie zmartwychwstania dla dziejów ludzkości znamiennymi słowami: „Jeśliby Chrystus nie zmartwychwstał, daremna byłaby nasza wiara i próżne oczekiwanie”. To ON stał się naszą bramą do nieba. Swym życiem, cierpieniem i zmartwychwstaniem wyznaczył nam drogę, którą musimy podążać”.

Wspólna modlitwa daje nam siłę, by nie zstępować z tego szlaku. Człowiek otwarty na działanie Ducha Świętego jest zdolny do rzeczy wielkich. Umocnieni tą myślą dumnie kroczyliśmy śladami Maryi dookoła czeladzkiego Rynku, błagając, by całą nasza ojczyzna została odnowiona i umocniona łaską Bożą.

relacja: Agnieszka Babio & ks. Andrzej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.