Czeladź: zaproszenie na spektakl "Dawna ojczyzno moja"

Data dodania: 2023.01.20

Parafia pw. św. Stanisława BM w Czeladzi zaprasza w sobotę 21 stycznia na godz. 19:00 do kościoła parafialnego na spektakl pt. „Dawna ojczyzno moja”. To wybór najpiękniejszych tekstów z poematu dygresyjnego „Beniowski” Juliusza Słowackiego w wykonaniu wybitnych aktorów Teatru Klasyki Polskiej.

Ponieważ zgodnie z tradycją znajdujemy się jeszcze w okresie kolędowym, spektakl dopełniają tradycyjne polskie kolędy.

Muzykę do spektaklu skomponował Jacek Ostaszewski. Kolędy śpiewa Agnieszka Cudzich, na lirze gra Joachim Mencel.

Wśród aktorów: Dariusz Kowalski, Marcin Kwaśny, Karolina Piwosz, Ksawery Szlenkier, Dominika Chorosińska, Michał Chorosiński.

ks. Jarosław Wolski
proboszcz parafii