3 decyzje personalne abp. Adriana Galbasa

Data dodania: 2023.10.27

Pragniemy poinformować o następujących decyzjach Administratora Apostolskiego Diecezji Sosnowieckiej - abp. Adriana J. Galbasa SAC:

1. dekretem z dnia 24 października 2023 roku wikariuszem generalnym Diecezji Sosnowieckiej ponownie mianowany został ks. dr Mariusz Karaś. Nadal będzie pełnił on urząd kanclerza kurii diecezjalnej;

2. dekretem z dnia 24 października 2023 roku wikariuszem biskupim do spraw formacji stałej prezbiterów Diecezji Sosnowieckiej ponownie mianowany został ks. dr Wojciech Kowalski.

3. dekretem z dnia 24 października 2023 roku wikariuszem biskupim do spraw zakonnych w Diecezji Sosnowieckiej ponownie mianowany został ks. Dariusz Kubka SAC.

/bpds